הרגלי אכילת פיצה בישראל

אחד המאכלים היותר נפוצים במחוזותינו, הוא ללא ספק פיצה חמה עם מגוון תוספות מדהימות אשר הופכות את הפיצה למושלמת ולא משנה מה השעה, לא משנה אם ביום או בלילה, תמיד יש מקום לפיצה בחיינו. קשה מאוד לדמיין מה היינו יכולים לעשות ללא הנוכחות של פיצה בימינו? הרי מדובר במאכל בין האהובים עלינו ביותר ולא משנה מהו הגיל שלנו ומעין הגענו. תמיד יהיה מקום לפיצה איטלקית חמה עם תוספות מרשימות כפי שפיצריית פיצה בגין אשר נמצאת בקרית שמונה מייצרת לתושבי העיר והסביבה בהצלחה רבה ואין אחד אשר מעוניין לאכול פיצה בקריית שמונה, שלא שמע על פיצה בגין המפורסמת באזור.

תופעת הפיצה בישראל

אין צורך להיות מומחה בעל שם עולמי בכדי להבחין שישראלים מאוד אוהבים לאכול את המאפה העגול מאיטליה. יותר מזה, ישראלים מאוד אוהבים לאחד בין פיצות לבין שמחות ואירועים חברתיים. מדובר במאכל הרשמי למפגשים ואירועים חברתיים, ואין יותר כייף מאשר לדבר, לצחוק ולהחליף חוויות ביחד עם משולש פיצה קריית שמונה אשר נאפה בפיצרייה פיצה בגין הטובה ביותר בקריית שמונה בפרט ובאזור הצפון בכלל. אחד הדברים היותר מאפיינים פיצה, הוא בכך שמדובר במאכל אשר מתאים לכל שכבות הגילאים בין אם מדובר בילדים קטנים ובין אם מדובר באנשים מבוגרים. כל אחד יכול לבחור לעצמו את התוספות האהובות עליו וליהנות מביס מושלם אשר מותאם באופן אישי לטעמכם האישי ואין דבר יותר טוב מזה בחוויה הקולינרית האישית של כל אחד, מאשר האפשרות לקבוע לעצמכם את פיצה גליל עליון ולא שמישהו אחר יקבע לעצמכם במסגרת תפריט סגור וקבוע.

עובדות מעניינות שלא חשבתם על פיצה

פיצה היא אמנם אחד המאכלים היותר מרכזיים בתרבות הקולינרית בישראל ובעולם בכולו, אך ישנם כמה עובדות מאוד מעניינות שלא ידעתם על המאכל האיטלקי המושלם עם הגבינה המבעבעת והם:

  1. בצבעי דגל הלאום האיטלקי – אחת העובדות היותר מעניינות נוגעת לכך שפיצה איטלקית בתחילת דרכה, נעשה באופן אשר יהווה מחווה לצבעי דגל איטליה כלומר, צבעי הפיצה היו בצבעי אדום, ירוק וכמובן הגבינה הלבנה כאשר את הצבע האדום הפיקו מהעגבניות הטריות, את הצבע הירוק מהבזיליקום אשר מעטר את הפיצה מלמעלה.
  2. מקורה של הפיצה – רבים נוטים לחשוב כי המקור של הפיצה הוא מאיטליה אך תופתעו לגלות כי מקורה של הפיצה הוא בכלל מיוון העתיקה שם נהגו להכין מאפה עליו פיזרו גבינה ועשבי תיבול רבים כאשר בעתיד הוא הפך להיות אחד המאכלים הרשמיים של איטליה והשפיע על העולם כולו כמו פיצה בגין אשר השפיעה על קריית שמונה ועל אזור הצפון כולו.
  3. חוק הפיצה באיטליה – ניתן לומר שפיצה באיטליה היא קודש קודשים ולראיה ישנו חוק באיטליה אשר מגדיר את שלבי הכנת הפיצה המסורתית ומה היא צריכה להכיל וכל חריגה מסעיפי החוק השונים ואי עמידה בקריטריונים, יוביל לכך שהפיצה שהוכנה לא תיחשב כחוקית.
דצמבר 16, 2021